България победи Италия с 3:2 (18:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9) в първа среща от втората седмица на Лигата на нациите.
Това беше повторение на финала на Световното първенство във Филипините миналата година, когато италианците се наложиха с 3:1 и вдигнаха титлата. Успехът бе и първи за България срещу Италия от 2015 година насам.
Българският тим бе по-ефективен в атака - 52 точки срещу 44, както и при точковите блокади - 15:12. Италия имаше повече асове - 12 срещу 8.
Александър Николов очаквано бе най-добрият реализатор за България и в мача с 19 точки - 17 от атака и две блокади. Мартин Атанасов направи отличен мач с 14 точки, а Аспарух Аспарухов също - с 13. Централните блокировачи Илия Петков и Алекс Грозданов завършиха с двуцифрен актив - по 10 точки, а разпределителят Симеон Николов помогна с 9, от които три аса. Камил Рихлицки бе най-резултатен за Италия с 18 точки.

