Пореден успех за Благой Тодев - сребро от Европейското по биатлон за младежи

Пореден успех за Благой Тодев - сребро от Европейското по биатлон за младежи Снимка: Getty Images

Благой Тодев завоюва сребърен медал още в първия старт на Европейското първенство за младежи в Мадона (Латвия). Младата надежда на българския биатлон завърши втори в дисциплината 15 км индивидуално.

Тодев допусна само една грешка при стрелбата, коятодойде при последното му излизане на рубежа. Той финишира на 33,3 секунди от победителя от Германия - Ханс Кьолнер, като даде и най-бързо бегово време. Последната грешка обаче му коства златото.

Преди година българинът спечели златото в дисциплината, а сега отново демонстрира много високо ниво.

Тодев бе част от мъжкия отбор на продължаващото и в момента Световното първенство в Оберхоф, Германия, но не взе участие в стартовете заради боледуване. Той има сребърен медал от световно младежко първенство от миналата година, като спечели и младежката купа на IBU.

В днешната надпревара на 15 км индивидуално в Мадона участваха и още четирима българи. Константин Василев допусна три грешки при стрелбата, но записа също много силно класиране - 21-во място, на 4:18 мин. изоставане от победителя.