Сакраменто с Везенков в редиците си постигна трети пореден успех

Александър Везенков и съотборниците му от Сакраменто Кингс записаха третата си поредна победа в НБА. Тимът на Майк Браун надигра Кливланд Кавалиърс със 132:120 (33:25, 35:35, 42:29, 22:31) при домакинството си в "Голдън 1 Сентър".

Българският национал отново си заслужи голямо участие в ротацията на "кралете" и завърши срещата с 11 точки за 17 минути, а плеймейкърът на тима Ди'Аарън Фокс преобрази нападението на калифорнийци при завръщането си, след като пропусна последните пет двубоя на своя отбор. Успехът бе по-специален за Браун, защото това бе победа №400 в треньорската му кариера в лигата.

Везенков реализира 8 от своите 11 точки в края на първата четвърт, когато помогна на "кралете" да дръпнат с двуцифрена преднина при 33:23, като оттам нататък те имаха пълен контрол върху срещата. Най-полезният играч в Евролигата завърши срещата със стрелба 4/6 от игра, включително 3/5 от тройката и към статистиката си добави 2 борби. По този начин Везенков отново заслужи доверието на Майк Браун и се завърна в основната ротация, след като първо не влезе в игра срещу Портланд, а след това получи само 8 минути при успеха над Оклахома Сити Тъндър. Любопитен факт е, че Везенков записа силното си представяне срещу отбора, който притежаваше правата му, преди да ги изпрати в Сакраменто през лятото на 2022-ра.

По този начин Сакраменто се завърна в първата шестица на временното класиране в Западната конференция и тимът в момента заема шестото място с актив от 5 победи и 4 загуби. Кливланд пък продължава да редува силни със слаби мачове и тимът на Джей Би Бикърстаф остава на 11-ата позиция на Изток с баланс от 4 успеха и 6 поражения.