Тежка първа загуба за България на Европейското

Тежка първа загуба за България на Европейското Снимка: CEV

България допусна първата си загуба на Европейското първенство по волейбол. Тимът на Силвано Пранди загуби с 1:3 гейма (19:25, 18:25, 25:17, 25:12) срещу един сериозно подмладен състав на Италия.

Имахме своите шансове и за победа, но още от първата топка грешките в играта ни бяха твърде много. Нашите волейболисти имаха проблеми както при посрещането, така и при сервиса. Освен това, и блокадата ни не работеше така добре, както при победите срещу Черна гора и Чехия.

Най-резултатни за тима на България бяха Николай Колев и Цветан Соколов с по 15 точки. Грешките обаче бяха това, което не ни позволиха да вземем нещо повече от гейм, въпреки че срещу този състав на Италия можехме.

Изглеждаше така, сякаш волейболистите ни бяха изцедени след драматичната победа с 3:2 над домакина Чехия два дни по-рано и нямаха сили за нов подвиг срещу италианците.

Следващият ни двубой е във вторник срещу другия фаворит в групата - Словения.