Везенков бе титуляр, ЛеБрон даже не се съблече

Александър Везенков записа втория си предсезонен мач за Сакраменто Кингс, който загуби със 101:109 от Лос Анджелис Лейкърс.

Мачът се игра в Анахайм, а българинът бе в стартовата петица, записвайки 22 минути на паркета. Саша замени контузения Кийгън Мъри.

Везенков вкара 7 точки (една тройка с първата си стрелба), взе 3 борби под кошовете и добави асистенция. Най-резултатен за Сакраменто бе ДеАрън Фокс с 18 т., а Домантас Сабонис завърши с впечатляващите 15 борби.

ЛеБрон Джеймс, мегазвездата на отбора от Ел Ей, остана на скамейката и изобщо не се съблече по екип.

За Сакраменто идват още три предсезонни проверки - с Голдън Стейт (понеделник и сряда сутринта идната седмица), и Юта (петък сутринта, 20 октомври).

Сезонът в НБА започва на 24 октомври, а първата среща в него на Кингс е на 26-и сутринта наше време (четвъртък) като гост на Юта.