Везенков отново се контузи

Александър Везенков е наранил отново десния си глезен в часовете преди мача на Сакраменто срещу Оклахома, загубен от неговия отбор със 113:127.

Българинът бе предвиден да играе при гостуването на тима, но травмираното място отново е с оток и според първите прогнози това ще извади №7 от игра поне за 3 седмици.

Този път Кингс няма да рискуват да върнат на игрището прибързано Александър, който се появи на терена преди четири дни при победата над шампиона Денвър, след като бе пропуснал няколко 8 двубоя с травмата.

Сакраменто загуби в Оклахома след изоставане от 11 точки на почивката, което нарасна на 18 преди старта на последната четвърт. Най-резултатен за тима бе Малик Монк, който вкара 26 т., въпреки че не започна в стартовата петица.

Домантас Сабонис записа пореден трипъл дабъл - 21 т., 14 асистенции, 11 рибаунда.

Шай Гилджъс Александър, претендент за MVP на редовния сезон, наниза 38 точки за Оклахома.

Гардът прави много силна година, като е със средно 31 т. на мач.

В другия двубой на събота срещу неделя, Бостън победи като гост Маями със 110:106.

Джейсън Тейтъм наниза 26 точки за успеха на Селтикс, който е №1 в лигата дотук с 41 победи и 12 поражения.