Великолепна задна ножица посече Левски срещу 10 от Септември

Станислав Костов отбеляза 15-ия си гол от началото на сезона Снимка: Levski.bg
Станислав Костов отбеляза 15-ия си гол от началото на сезона

Изключително изпълнение със задна ножица на Мирослав Будинов посече Левски и донесе точка на 10 от Септември при зрелищно равенство 2:2 на националния стадион „Васил Левски“.

„Сините“ бяха на крачка от победата, но изпуснаха трите точки, въпреки че играха с човек повече в последните 10 минути.

Септември започна силно и на два пъти застраши вратата на Митрев. В средата на първата част Левски удари греда след удар на Кабрал, но вратарят Янко Георгиев отби топката в напречната греда. Последваха нови опасности за домакините, а секунди преди почивката отново гредата спаси Септември, този път след удар на Костов.

В 54-тата минута Бенга вкара топката във вратата на Левски, но попадението не бе зачетено, след като имаше съдийски сигнал по-рано заради нарушение на нападателя срещу Тиам.

Все пак, гол падна след точно час игра. Левски поведе чрез Станислав Костов, който от около пет-шест метра с глава отбеляза 15-ото си попадение от началото на сезона в Първа лига.

Само шест минути по-късно обаче домакините изравниха след разбъркване в наказателното поле на Левски, от което се възползва Иван Стоянов и изравни.

В 79-ата минута реферът отсъди доста пресилена дузпа в полза на „сините“ за нарушение срещу Иван Горанов, който се строполи лесно в наказателното поле на Септември.

Зад топката застана Кабрал, който не сгреши от бялата точка и 10 минути преди края на редовното време отново даде аванс на Левски.

Две минути по-късно Септември остана и с човек по-малко на терена, след като Фабиано Алвеш получи втори жълт картон.

Пет минути преди края страховит шут на Борис Галчев от свободен удар остави на място Митрев, но топката облиза лявата му греда.

Драмата стана пълна в 94-тата минута, когато резервата Мирослав Будинов наказа „сините“ с магическо изпълнение със задна ножица от границата на наказателното поле.

По този начин Левски изпусна да се върне еднолично на второто място в класирането и в момента е с равни точки с ЦСКА – по 38, но „червените“ са с мач по-малко, като в четвъртък са домакини на лидера Лудогорец, който има шест точки повече от двата столични гранда.