Кариус с нова грешка и лек гол (видео)

Лорис Кариус с ново непохватно спасяване

Вратарят на Ливърпул Лорис Кариус направи подобна грешка на тази при загубата с 1:3 от Реал Мадрид във финала на Шампионската лига.

Този път стражът на „червените“ сгреши в предсезонна контрола срещу Транмиър Роувърс, спечелена с 3:2, като и двете попадения бяха допуснати от Кариус.

Тимът на Юрген Клоп водеше с 3:0 с голове на Рафаел Камачо, Шей Оджо и Адам Лалана. През втората част на терена се появи Кариус на мястото на Дани Уорд и за малко Ливърпул да изпусне победата.

Германският вратар сбърка фатално в 72-вата минута, изпускайки топката след силен шут от пряк свободен удар на Норбърн, позволявайки на Транмиър да върне едно попадение, преди грешка на Джеймс Милнър и Педро Чиривела да доведе до втория гол за третодивизионния тим.

Преди няколко дни мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп защити Кариус, казвайки, че грешката във финала срещу Реал „100 процента“ се е дължала на полученото сътресение след сблъсъка със Серхио Рамос.

Сега Клоп отново застана зад вратаря си.

„Лорис сгреши, но не можем да връщаме тази история след всяка грешка. Допускат се грешки.

Не ми харесва. На вас не ви харесва. На него не му харесва, но такива неща се случват, така че нека тази ситуация да ни служи за урок.

Вие, медиите, може да спрете още сега. Спрете да питате, това ще помогне.

Ситуацията ще се промени, след като направи няколко фантастични мача, но е такава засега. Не можем да го променим. Работата ни е да се опитваме да се представяме по-добре.

На никого не му харесва този гол, но ако искате, може да говорим за втория, за който бяха виновни Мили и Чиривела.

Двама брилянтни футболисти направиха грешки, коя е по-голямата? Бих казал втората, но никой не говори за нея“, каза Клоп.