Шокиращо слаб Лудогорец беше изхвърлен от Шампионската лига

Мисиджан не заслужаваше да бъде изгонен от съдията, но с втория му жълт картон започна кошмарът за Лудогорец Снимка: Ludogorets.com

Крайно слаб Лудогорец сензационно отпадна от Шампионската лига още във втория квалификационен кръг на турнира.

Българският шампион отстъпи с 0:1 при гостуването на унгарците от МОЛ Види и след нулевото равенство в първия мач беше отстранен от своя съперник.

Тази вечер "орлите" играха с човек по-малко от края на първото полувреме заради много пресилено изгонване на Върджил Мисиджан, но като цяло разочароваха с играта си и не заслужаваха да продължат напред.

За разлика от първия двубой, в който Лудогорец доминираше тотално, но не си вкара положенията, реваншът беше доста равностоен.

Унгарците отново започнаха прибрано, но правеха остри контраатаки, а шампионите на България не изглеждаха сигурни в защита и не създаваха положения в предни позиции.

В 10-ата минута Ковач отправи опасен изстрел към вратата на Ренан, но неточно. Няколко остри сблъсъци изнервиха двата тима, както и съдията, който започна да раздава картони.

В 37-ата минута Якуб Шверчок стреля добре от пряк свободен удар, но топката мина покрай вратата.

Две минути по-късно Върджил Мисиджан шокиращо получи втори жълт картон за симулация, макар че не изглеждаше да претендира за дузпа при едно свое падане в наказателното поле.

Реферът обаче се престара, с което Лудогорец остана с човек по-малко и мачът придоби кошмарен развой. Домакините наложиха натиск и само за минута се стигна до две кризисни ситуации пред вратата на Лудогорец, при които Ренан направи спасявания.

В 44-ата минута обаче вратарят вече нямаше какво да стори. След поредното центриране топката беше отклонена с глава към Хаджич, който отблизо също с глава вкара за 1:0 за МОЛ Види.

През второто полувреме картината на терена не се промени кой знае колко и Лудогорец продължи да изгражда доста безидейни атаки, докато МОЛ Види по-рядко поглеждаше към вратата на съперника си, но атаките на домакините бяха доста по-смислени.

В 54-ата минута резервата Горалски отправи далечен удар към Ковачик, но неточно. Контузия и принудителна смяна на Вандерсон още повече усложни ситуацията на "орлите", а в 80-ата минута Ренан ги остави в мача със страхотно спасяване при шут отблизо.

В 82-ата минута Лудогорец беше най-близо до гола при далечен удар на скоро влезлия Жоао Пауло, който се удари в горната греда.

В добавеното време Кешеру отправи пореден неточен удар към Ковачик, а на другата врата Луис Него пропусна да реши всичко сам срещу Ренан.

С изтичането на добавените пет минути провалът на Лудогорец стана факт. Тимът ще продължи участието си в евротурнирите във второто по сила състезание Лига Европа.