Извънземен Григор шокира Алкарас в Шанхай

Извънземен Григор шокира Алкарас в Шанхай Снимка: Getty Images

Григор Димитров поднесе изненадата на "Мастърс"-а в Шанхай, отстранявайки лидера в основната схема Карлос Алкарас.

Първата ни ракета загуби първия сет, но след това демонстрира изключително движение по корта и игра от основната линия, за да направи обрат и да се поздрави с победа след 5-7 6-2 6-4.

Така Григор се класира за четвъртфиналите на турнира, където ще срещне чилиеца Николас Джари.

Двубоят започна трудно за Гришо, който трябваше да спасява две точки за пробив още в първия си сервис гейм, но успя да го направи. В петия проби за 3-2, но накрая Алкарас натисна мощно и с два бързи пробива обърна до 7-5 в своя полза.

Изглеждаше, че това ще бъде поредният мач, в който Григор има предимство на моменти, но не може да го използва. Но този път българинът ни изненада приятно. Този път не той бе тенисистът с непредизвиканите грешки, а караше противника си да греши и да се разтяга за почти всяка топка.

Още в началото на втория сет Гришо показа феноменално движение по корта и проби испанеца в първия гейм. Беше изключително стабилен на сервис и не допусна точка за пробив. След пробива му за 5-2 и затвърждаването му в следващия гейм Григор не само спечели сета, но и влезе в третия като фаворит.

Алкарас започна мощно - със гейм на нула, но загуби още следващото си подаване. Григор поведе с пробив и го задържа до края. Гришо пропусна първия мачбол след аут от форхенд, но при втория сложи край на мача с безпощаден смач и след два часа и 10 минути вдигна победоносно ръце.