Южени Бушар изгледа победата на Григор над Мъри

Южени Бушар изгледа победата на Григор над Анди Мъри
Първата ни ракета загуби първия сет, след което обаче успя да обърне резултата в своя полза
Бушар бе едно от най-сниманите лица в трибуните
Канадката отпадна на старта на Мастърса, но явно е останала в Маями
Съпругата на Анди - Ким - също беше на трибуните, месец и половина след като дари британеца с момиченце
Както винаги, Ким подкрепяше половинката си през целия мач
След като загуби първия сет, Григор се върна в мача и спечели следващите два
В следващия кръг българинът ще се изправи срещу Гаел Монфис
Победата срещу Мъри бе първа за Григор над играч от Топ 10 от почти година насам, когато надигра Стан Вавринка
След победата си, Григор зарадва и публиката

Григор Димитров победи световния №2 Анди Мъри на турнира в Маями в оспорван мач. Първата ни ракета стигна до победата след обрат – 6-7(1), 6-4, 6-3.

Това бе първи успех за българина над играч от Топ 10 от почти година насам, когато надигра Стан Вавринка.

Григор ще се изправи срещу Гаел Монфис, четири месеца след демонстративния мач в София, който напълни зала „Арена Армеец“, а залогът ще е място на 1/4-финалите на Мастърса в Маями.

Мачът на Григор срещу Монфис ще е четвърти на Централния корт, където българинът постигна победата си над Мъри.

Двубоят между първата ни ракета и британеца изгледа и Южени Бушар от трибуните. Канадката отпадна още на старта на турнира в Маями, след като загуби от Луцие Храдецка в три сета.

Друга фигура също привлече погледите. Треньорката на Анди Мъри, Амели Моресмо, също бе на трибуните, но не бе заедно със съпругата на Мъри – Ким, и останалия щаб.

Снимки от победата на Григор може да видите в галерията.