Сладка победа за Григор на старта на US Open

Това беше първи мач на Григор срещу този съперник и българинът демонстрира обещаваща форма. Във втория кръг го чака Борна ЧОрич или квалификантът Донской Снимка: Getty Images

Григор Димитров преодоля първия кръг на US Open с победа с 3:1 сета над италианеца Андреа Сепи.

Гришо надделя с 6:1, 6:7(2), 6:4, 6:3 и в следващия кръг ще се изправи срещу Борна Чорич или Евгени Донской.

Тази вечер българинът взе експресно първия сет, като проби още при първото сервиране на противника. При 1:4 Андреа Сепи допусна втори пробив след двойна грешка, а после Гришо завърши сета с ас за 6:1.

Вторият сет се оказа доста по-труден. Димитров допусна бърз пробив и изостана с 0:2, после го върна и изравни геймовете. При 4:4 Сепи пак показа колебания при сервирането си и Григор веднага се възползва, за да пробие за 5:4 и да сервира за сета.

Последва обаче срив и при българина и той изостана с 0:40. След като отрази две от точките за пробив, при третата вече Сепи се възползва, за да изравни за 5:5. После се стигна до тайбрек, в който Григор направи грешки, за да изостане с 0:5 и в крайна сметка да отстъпи с 2:7.

В третата част първата ни ракета тръгна много силно и бързо дръпна с 3:0 гейма с нов пробив, спечелен след дълги разигравания.

Григор водеше спокойно с 4:1, но последва отпускане и Сепи изравни геймовете за 4:4. Тогава в доста труден гейм Гришо взе сервирането си и при 5:4 реализира решаващ пробив след маратонски гейм, в който имаше общо 6 сетбола.

В последния сет двамата тръгнаха равностойно, но Димитров пак дочака своя момент и проби за 5:3, а във финалния гейм спаси точка за пробив, за да вземе мача.