Возняцки триумфира над Винъс и взе титлата в Сингапур

След седем поредни загуби от Винъс, този път Возняцки победи американката и завърши по блестящ начин сезона Снимка: Getty Images

Каролине Возняцки бе почти перфектна на финала в Сингапур и победи Винъс Уилямс с 6-4 6-4.

Победителката бе композирала идеално играта си и не показа слабост през голяма част от мача, налагайки своя стил на игра и неутрализирайки напълно опонентката си до самия край. Трябваше обаче да показва железни нерви във втория сет, когато поведе 5-0, но стана пасивна и почти изтърва частта.

Датската тенисистка започна с два сервис гейма, в които отпусна само точка, а в четвъртата част стигна и до първия брейкбол в мача. Винъс отрази, но й се наложи да се справя с нова точка за пробив. В следващото разиграване Возняцки игра дълбок ретур по диагонала и с контра пие от форхенд проби - 3-1.

Световната №5 имаше моментален отговор и направи рибрейк, след което изравни резултата - 3-3.

В осмия гейм Каро докара до дюс точките, а после заслужи нов брейкбол. В последвалото разиграване Возняцки изхвърли от корта Винъс с форхенд по диагонала и я матира по правата - 5-3.

По-младата от двете тенисистки не успя да затвори сета на свой сервис, но се възползва от поизгубилата енергичност американка и завърши от посрещане - 6-4.

Винъс заигра малко хаотично и се натрупаха неприятни за нея грешки, като това бе продиктувано и от видимата умора у американката, която трудно намираше начин да намери пролука в половината на съперничката си.

Каролине проби за 2-0, а в третия гейм Уилямс изпусна топка за рибрейк с непредизвикана грешка от форхенд - дюс. Накрая Возняцки взе предимство, a нов пропуск на опонентката й, този път от бекхенд, означаваше 3-0 за датската тенисистка.

Каро уплътняваше умело половината си, карайки Уилямс да влиза в дълги разигравания и да бърка. Световната №6 проби за 4-0, а при 30-30 в петия гейм записа два поредни аса - 5-0.

Винъс взе почетен гейм за 1-5, а после за отрицателно време намали изоставането си на 3-5, наказвайки вече пасивната игра на опонентката си.

В деветия гейм американката дръпна 40-30 от посрещане, а в следващото разиграване изкара на мрежата Возняцки, след като форхендът й закачи филето, след което с пасинг шот върна и втория пробив - 4-5.

В следващата част световната №6 стигна до първа шампионска точка, като я пропусна, но заслужи нова и с минаващ удар успя - 6-4.