България пропусна шанса си за класиране след загуба на двойки

Неуспех за Григор Димитров и Александър Лазаров Снимка: Getty Images
Неуспех за Григор Димитров и Александър Лазаров

България в състав Григор Димитров и Александър Лазаров не успя да победи Белгия (Сандер Жил и Боран Флиген) на двойки и загуби с 6-3 4-6 7-10 след тайбрек.

Така нашите изпуснаха шанса си да спечелят своята група С и да си осигурят място на четвъртфиналите срещу домакина Австралия.

Димитър Кузманов поднесе изненадата и смаза Стив Дарси с 6-0 6-3 в първия мач, след което Григор Димитров изненадващо допусна обрат и загуби с 1-2 от Давид Гофен.

Така всичко се сведе до мача на двойки, който ако бяхме спечелили, щяхме да спечелим групата си, но след загубата паднахме до третото място след Великобритания и Белгия.

Българската двойка започна добре и осъществи пробив за 3-1. При 4-2 белгийцийте имаха две възможности за връщането му, но със страхотни отигравания Димитров и Лазаров се справиха и измъкнаха гейма за 5-2. След това двете двойки спечелиха подаванията си и България взе първия сет с 6-3.

Втората част започна перфектно с нов пробив за нашата двойка, но белгийците стабилизираха играта си и успяха да изравнят резултата за 2-2. При сервис на Григор за оставане в сета при 4-5 обаче грешки и на двамата ни състезатели плюс двойна грешка в края дадоха сета на Белгия.

Така се стигна до тайбрек, в който белгийците стигнаха първи до мини пробив за 4-2. Стигна се до 6-3 в полза на Белгия, но българите скъсиха изоставането си до 5-6 при сервиса на Лазаров. Белгийците удържаха аванса си до края и спечелиха шампионския тайбрек с 10-7.