Тотално разрушение: Серина допусна най-тежката загуба в кариерата си

Джоана Конта смачка Серина Уилямс с 6-1, 6-0 Снимка: Getty Images
Джоана Конта смачка Серина Уилямс с 6-1, 6-0

Серина Уилямс бе тотално разбита от Джоана Конта и допусна най-тежката загуба в кариерата си в мач от първия кръг на турнира в Сан Хосе.

Носителката на 23 титли от Големия шлем взе само гейм и загуби с 1-6, 0-6 за само 51 минути игра, а Конта взе цели 12 поредни гейма.

Уилямс записа едва девет уинара в целия мач и допусна цели 25 непредизвикани грешки.

Следващата опонентка на Конта е София Кенин.

„Бе привилегия да съм на един корт със Серина. Тя дори не се доближи до най-доброто си представяне. Аз се опитах да правя каквото мога и да водя играта, да забравя какъв шампион е тя“, каза след впечатляващата си победа Конта.