Обрат и победа за Григор в първия му мач на клей

През откриващия сет си личеше, че за Григор това е първи мач на клей този сезон. После обаче той показа, че е по-добрият от двамата тенисисти Снимка: Getty Images

Григор Димитров откри успешно сезона на клей с победа с 2:1 сета срещу 82-ия в света Пиер-Юг Ербер във втори кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло.

Българинът надделя с 3-6 6-2 6-4 и макар че загуби трудния първи сет, заслужено продължава напред.

В трети кръг Григор ще играе с Алберт Рамос-Виньолас или Филип Колрайбер.

През първата част днес Димитров направи твърде много непредизвикани грешки и допусна два пробива. След това обаче подобри представянето си и за пръв път достигна до точка за пробив в третия гейм на втория сет. Тогава Ербер се измъкна, но в петия гейм Григор поведе с 15-40 и проби за 3-2. Той осъществи пробив и при следващия сервис гейм на съперника си, за да затвори сета с убедителното 6-2.

В третия сет отново важен се оказа петият гейм. Григор поведе 0-30 със страхотни минаващи удари, стигна до една точка за пробив, но Ербер го изненада със сервис-мрежа и изравни 40-40. Частта премина още няколко пъти през дюс, преди световният номер 5 да стигне до нова точка за пробив и да я материализира за 3-2.

Той обаче веднага допусна рибрейк за 3-3 и след това отново поведе с втори пореден пробив за 4-3. Този път Григор успя да затвърди пробива и накрая завърши с подаване на нула, за да затвори мача с 6-4.