Чилич огорчи Новак Джокович и спечели турнира в Куинс

Чилич заслужи втория си триумф на този турнир Снимка: Getty Images
Чилич заслужи втория си триумф на този турнир

Марин Чилич спечели тазгодишния турнир в Куинс с победа с 5-7 7-6(4) 6-3 над Новак Джокович.

Хърватинът за втори път спечели тази надпревара, а успехът му дойде след сериозна битка и спасяване на мачбол във втория сет.

В началото Чилич доминираше в сервис геймовете си, а в седмия гейм поведе с 40-0 при сервиса на Джокович, но сърбинът спаси общо пет брейкбола преди да си вземе гейма.

Така при 5-6 Чилич трябваше да сервира за оставане в сета и влизане в тайбрек, но допусна един брейкбол при 30-40, а после и още един след няколко дюса. Джокович успя да се възползва и дочака грешка на съперника, за да вземе гейма, а с това и сета - 7-5.

Хърватинът не беше уверен през втория сет и беше подложен на натиск от Джокович. При 5-4 Ноле стигна до мачбол, но не успя да го оползотвори. Така се стигна до тайбрек, в който съперниците смениха полетата си при 4-2 за Джокович.

Той обаче пропиля аванса си с двойна грешка за 4-4, а Чилич използва своя момент, за да вземе тайбрека със 7-4 и да изравни в сетовете.

В решителната част Джокович допусна пробив в седмия гейм след грешка от бекхенд. Така Чилич поведе с 5-3 и не пропусна да спечели титлата в своя сервис гейм - 6-3.

По-рано днес и Роджър Федерер загуби финал от хърватин.

Борна Чорич сложи край на доминацията на швейцареца на турнира в Хале и го надигра с 6-7(6), 6-3, 2-6.