Куриоз на Sofia Open: Обявиха победителя при 6-4 5-4

Мариус Копил поднесе изненада на четвъртфиналите в София, отстранявайки третия поставен Жил Мюлер с 6-4 6-4.

Румънецът обаче бе обявен за полуфиналист гейм по-рано от мароканския рефер Мохамед ел Дженати.

След пробива за 5-4 във втория сет, съдията на стол обяви: „Гейм, сет, мач – Копил“, което накара Жил Мюлер да вдигне поглед и до погледне резултата на таблото.

Някои от зрителите реагираха и Дженати поправи грешката си, поднасяйки извиненията си на състезателя от Люксембург.

„Прогнозата“ му се оказа абсолютно вярна и гейм по-късно изреченото от него вече звучеше напълно правдоподобно.