Григор загуби голяма битка с Куери и отпадна в Стокхолм

Григор се бори до последно, но слабото начало на решителния тайбрек се оказа фатално

Григор Димитров отпадна от турнира ATP 250 в Стокхолм още при първия си мач след загуба със 7:6(7), 3:6, 6:7(3) от американеца Сам Куери.

Двамата предложиха много здрава битка, в която Гришо играеше добре до решителния тайбрек, в който силният старт на съперника се оказа решаващ. Срещата от втория кръг на надпреварата продължи 2 часа и 14 минути, а това беше първа загуба за сънародника ни от този съперник.

Първият сет завърши без пробиви, но с няколко много драматични гейма. При 1:1 Куери стигна до първия брейкбол, но Гришо се измъкна и с два аса поведе с 2:1.

При 5:4 в своя полза, Григор поведе с 30:0 при сервис на американеца, но след няколко тежки разигравания не успя да се възползва. После и двамата сервираха уверено, за да стигнат до тайбрек.

Той протичаше отлично за Димитров и българинът поведе с 6:2, но после изпусна четири сетбола и Куери изравни. Григор показа устойчивост и остана крачка пред противника, за да успее да затвори сета с 9:7 в тайбрека.

Във втория сет обаче Сам Куери успя да пробие в шестия гейм, и то на 0. Той игра агресивно и принуди Григор да греши, с което дръпна с 4:2. До края на частта американецът нямаше проблем да изравни сетовете за 1:1.

В третия сет битката отново беше много оспорвана и двамата взимаха уверено сервис геймовете си до 4:4.

Тогава Григор спаси точка за пробив с невероятно трудно изпълнение на бекхенд воле, при което топката вече беше слязла ниско долу, но българинът виртуозно успя да я прекара от отсрещната страна на мрежата. После първата ни ракета си взе гейма и с нови силни сервиси и от двамата мачът стигна до решителен тайбрек.

Там Куери заигра много уверено от самото начало и на практика елиминира шансовете на Григор с пет поредни точки на старта.

При 5:0 Гришо направи минипробив, после намали до 3:6, но на свой сервис Куери не пропусна да затвори мача.