Стабилен Григор с победно начало в Синсинати

Григор има да защитава 360 точки от миналогодишния си полуфинал в Охайо.

Western & Southern Open, II кръг Григор Димитров – Фелисиано Лопес 7-6(5) 6-4

Григор Димитров започна с отлична победа участието си на Western & Southern Open в Синсинати след 7-6(5) 6-4 над Фелисиано Лопес. Това бе и най-стабилният мач за първата ни ракета от началото на американското турне. Българинът отново поведе в общия баланс срещу Лопес, от когото загуби на полуфинал в Куинс в края на юни. Григор очаква да научи името на следващия си съперник - Хуан Мартин дел Потро или квалификантът Мичъл Крюгер.

Началният сет беше много оспорван, а пръв неприятности имаше Григор. В третия гейм българинът изкара с малко форхенд по правата за 30-40 и бе изправен пред първи брейкбол, но се справи. С два силни сервиса българинът удържа.

В шестия гейм и българинът достигна до първи брейкбол при след пасинг шот за 30-40, но Лопес извади трудната част. В тези минути първият сервис на Димитров беше безотказен, което му позволи да обърне от 0-30 в седмия гейм, за да поведе с 4-3. С двойна и две грешки от форхенд Димитров стигна до 15-40 и два скрити сетбола в осмия гейм. Испанецът неутрализира първия с ас, след което Григор изкара ретур на втори сервис.

След няколко дюса испанецът направи нова двойна грешка за трети брейкбол на нашия, но отново не се стигна до пробив след маратонската битка. С перфектен гейм на нула българинът поведе с 5-4, но последва отличен сервис гейм и на Лопес. Съперниците си размениха по още един и най-логичният завършек на сета бе тайбрекът. За радост той започна с ранен минибрейк за Димитров, който поддържаше преднината си и при 6-3 имаше три сетбола. Лопес се задържа с два отлични сервиса, след което приключи частта на свой начален удар.

След точно час игра българинът изостана с 0-30 в първото си подаване във втория сет, но го спечели за 1-1. Веднага след това нашият направи важна крачка към победата с пробив на нула, който безпроблемно затвърди. В шетия гейм водещата ни ракета демонстрира характер, измъквайки подаването си от 15-40 с прецизно сервиране, на което Лопес нямаше отговор. С гейм на нула нашият дръпна с 5-3, а малко по-късно стигна до първи мачбол при 30-40, но испанецът се задържа още малко в мача, след което Димитров го приключи за малко повече от от час и половина от мачбол №4.