Отново непредвидимият Кирьос на пътя на Григор

Кирьос и Григор играха само преди няколко дни.

Големия фаворит на домакините Ник Кирьос победи Джо-Вилфрид Цонга със 7-6(5) 4-6 7-6(6) 7-6(5) в среднощно шоу на Rod Laver Arena и се превърна в следващия съперник на Григор Димитров на 1/8-финал на Australian Open.

Българинът и австралиецът имат три мача в общия си баланс, като световният №3 води с 2-1 победи. В последната среща помежду им първата ракета на домакините надигра Григор в 1/2-финал в Бризбън в началото на този сезон, след което вдигна и титлата.

В третия гейм Цонга изостана 30-40, като на брейкбола изкара удобна топка с форхенд в аут – 1-2. Ник затвърди без да отпуска точка и поведе 3-1.

Първата ракета на домакините създаде впечатление, че сервис геймовете му ще вървят безметежно, но в шестата част при 15-30 пробва нескопосана къса и се изправи пред два поредни брейкбола, като не успя да отрази втория – 3-3.

До 6-6 ситуацията на корта се контролираше от сервиращите, така че дойде ред на тайбрек. Ник направи минипробив за 5-4, а при 6-4 имаше подаване на сетбола, но го изпусна. В следващата точка обаче французинът направи двойна грешка и прати частта на сметката на опонента си – 7-6(5).

Играта на Кирьос се срина в петия гейм от втория сет, когато световният №17 допусна брейк на нула, а после не взе точка от посрещане – 2-4.

В седмата част австралиецът отрази точка за двоен пробив, но не получи и минимален шанс да се върне в частта – 4-6.

В третия сет отново се стигна до тайбрек, който Ник взе 7-6(6).