Три български разочарования на квалификациите на Уимбълдън

Сесил бе най-близо до победата.

Българското участие на квалификациите на Уимбълдън не беше успешно, след като и трите ни представителки загубиха срещите си, въпреки че не се представиха лошо.

Елица Костова не се предаде и затрудни максимално опонентката си, но не успя да се поздрави с победа, губейки 4-6 4-6 от Елис Мертенс. Българката излезе срещу сериозна съперничка, която премина квалификациите в Майорка и дори победи Франческа Скиавоне на старта на основната схема.

В другата среща с българско участие, Изабелла Шиникова успя да издържи само сет срещу Миса Егучи - 4-6 1-6, която трябваше да положи неимоверни усилия в началото на мача, но после намери правилната формула и започна да действа на корта със замах.

Най-интригуващ от всички бе мачът на Сесил Каратанчева.

Българската тенисистка влезе в битката на високи обороти и направи пробив, който обаче не успя да затвърди. Последваха дълги геймове, в които двете печелеха подаванията си, но с цената на големи усилия. Сесил наклони везните в своя полза, когато реализира брейкбол при резултат 3-2. Този път не сгреши, когато след това беше на сервис, и поведе 5-2. Сетът завърши 6-3 за Каратанчева.

След почивката Сесил играеше уверено, а инерцията, която вече беше натрупала, много й помагаше. Тя поведе с брейк и бърз сервис гейм след това. Постепенно силите се изравниха, а Реи върна брейка за 3-3. Драмата остана за накрая, когато след 4-4, двете си размениха 3 пробива. Каратанчева водеше с 6-5 и сервираше за мача. Българската тенисистка обаче не реализира 3 мачбола и бе пробита - 6-6. В тайбрек трилъра, който се разигра, Шеразад Реи излезе победителка - 7-6(4).

Всичко в маратонската битка се реши от третия сет. Предимство имаше французойката, защото проби в третия гейм - 3-1. Последното нещо, което Каратанчева направи в мача, бе да запише сервис гейм на нула за 4-5.