Сесил се огъна срещу световната №150 в Квебек

На турнира на твърди кортове в зала в Квебек втората ни ракета прекрати серията си от три загуби, но отново не стигна до поне две поредни победи.

Сесил Каратанчена се огъна срещу световната №150 Паула Кениа с 3-6 3-6 и спря във II кръг на Coupe Banque Nationale. На турнира на твърди кортове в зала в Квебек втората ни ракета прекрати серията си от три загуби, но отново не стигна до поне две поредни победи, каквито за последно записа през май на Ролан Гарос.

Сесил не успя да повтори качественото представяне на сервис от откриващия си мач в Квебек, когато спечели 90% от точките след първи сервис. Днес Каратанчева започна доста колебливо и допусна пробив на 15 още в първия гейм на мача. В следващите минути втората ни ракета понесе няколко тежки психологически удара и не само, че пропиля цели 4 шанса за рибрейк, но и отново предаде подаването си на нула за 0-3.

Българката все пак намери сили да върне единия пробив, след което мина през 5 отразени брейкпойнта, за да намали за 2-3 и дори имаше две точки за изравняване на резултата, само че Каниа удържа подаването си. Световната №150 впечатли с мощни удари от основната линия, които комбинираше с прецизни къси топки. Поредната такава подсигури на полякинята първия сет с пробив за 6-3 в изтощителен гейм с общо 22 разигравания.

Каратанчева видимо се придвижваше трудно по корта и след края на първата част взе медицински таймаут. Камерите не показаха върху коя проблемна област се фокусира физиотерапевтът, но може би болките в гърба отново притесняваха Сесил. Българката за пореден път не материализира предимстовото си в мача и допусна Каниа да се върне от 0-40, за да поведе във втория сет.

Нататък Сесил се самопроби със серия от непредизвикани грешки за 0-2, но полякинята отвърна със същото и балансът в резултата се върна при 2-2. Каниа си подсигури още един брейкпойнт с форхенд уинър, а Каратанчева го заличи с удар на линията, само че след нова серия от равенства се пропука за 2-4. При 3-5 българката отказа да се предаде и прати в историята три мачбола, но Кениа все пак затвори мача на свой сервис.