Григор обърна Куери след двудневна битка в Куинс

Григор успя да стигне до обрат срещу Сам Куери след двудневна битка на кортовете в Куинс

Григор Димитров спечели двудневната битка със Сам Куери с 4-6 6-3 6-4 и продължава да мечтае да защити титлата в Куинс, която е последната от трите спечелени от българина през миналия сезон. Днес световният №11 завърши обрата, който започна вчера вечерта и за 37 минути затвори третия сет с 6-4, а в следващия кръг го очаква Жил Мюлер или Михаил Южни.

За успокоение на българските фенове Григор сервираше чувствително по-уверено в началните геймове на доиграването. Начинът, по който вчера талантът навакса изоставане от 4-6 1-3 и с пет поредни гейма се добра до изравняване на сетовете преди мачът да бъде прекъснат, ни накара да се надяваме, че евентуална победа днес може да инжектира сериозно вдъхновение в българина през тази седмица.

Съвсем очаквано, Куери сервираше на познатата висота, но ударите му не бяха толкова плашещо прецизни и Димитров дори стигна до 15-40 при 2-2. Началният удар дойде на помощ на американеца и с четири поредни точки той отново поведе в резултата. Както често пъти се случваше през сезона, бекхендът предаде Григор и съперникът му се добра до 40-40, но два аса бързо разрешиха проблема и на светлинното табло светнаха 4-4 гейма.

Най-добрият ни тенисист днес много повече се приближаваше до формата, от която се нуждае, за да върви напред в турнира и отново си подсигури два брейкпойнт. Куери не вкара първи сервис и отново пробва да се измъкне с начален удар по правата, но Димитров беше подготвен и върна дълбок ретур, след който доминираше разиграването от форхенд и подпечата пробива за 5-4 с уинър по късия диагонал. В следващите секунди шампионът завърши мача по начина, по който го започна - с гейм на нула.