Шарапова изхвърли шампионката и е на осминафинал

Шарапова изхвърли шампионката и е на осминафинал Снимка: Getty Images

Мария Шарапова се справи с миналогодишната шампионка на Australian Open – Каролине Возняцки, с победа с 6-4 4-6 6-3 и се класира за осминафиналите.

Рускинята спечели първия сет след 51 минути игра, но Возняцки изравни също след 6-4 и така мачът влезе в решителната си трета част.

Сетът започна равностойно, но Мария направи пробви и поведе с 4-2. Возняцки взе подаването си, но Шарапова отговори с гейм на нула и датчанката трябваше да сервира за оставане в турнира.

31-годишната Маша прекърши съперничкта си още на неин сервис, проби Возняцки и си осигури място на осминафиналите, където ще срещне представителката на домакините Ашли Барти.