Джокович и Халеп триумфираха на Rogers Cup

Новак Джокович спечели 30-ата си титла от турнирите Мастърс
Победата за Халеп означаваше, че румънката вече е под №3 в световната ранглиста, а победата й донесе премия от близо 500,000 долара

Новак Джокович спечели тридесетата си Мастърс титла, след като се наложи над Кей Нишикори с 6-4 7-5 на финала на Rogers Cup в Торонто. Световният №1 доминираше през почти целия двубой и не даде никакви поводи на съперника си да вярва, че може да се добере до трофея.

Сърбинът започна мача много концентриран и записа бърз сервис гейм на нула, материализирайки геймбола с неспасяем ас. При 3-2 в своя полза Джокович получи първи точки за пробив. Сърбинът материализира шанса си, след което затвърди пробива. Нишикори взе сервиса си, но Джоко затвори гейма с 6-4.

Решителна крачка към титлата световният №1 направи в третия гейм след почивката, когато дръпна 30-0 на подаването на Кей Нишикори, а после достигна до три брейкбола, когато с хубав дроп шот изкара японеца на мрежата, а после с воле уинър го матира. Джокович затвори частта на 15 и пред него оставаше само задачата да бъде безгрешен, когато вкарва топката в игра.

При 40-15 в последния гейм Кей Нишикори доказа, че все още има какво да даде на срещата и неутрализира двата мачбола на съперника си, но накрая се пречупи.

Финалът на тазгодишния Rogers Cup в Монреал при жените пък не бе от най-качествените, но Симона Халеп показа по-здрави нерви и по-голяма класа и успя да се наложи със 7-6 6-3 над Медисън Кийс, с което компенсира за загубата си от Белинда Бенчич през миналата година в мача за титлата на същия турнир.

Напрежението и горещото време в Канада очевидно се отразяваха на двете финалистки, защото в първия сет грешките преобладаваха. Двете си направиха общо осем пробива преди да достигнат до тайбрек, като и Кийс, и Халеп сервираха за сета, но не успяха да се справят.

Румънката показа колебания при сервис за титлата в гейм №9 и изостана с 0-30, но нова серия от четири непредизвикани грешки сложи точка на спора след час и петнадесет минути на корта.

По този начин Халеп ще се изкачи до №3 в световната ранглиста от понеделник, а победата й донесе премия от близо 500,000 долара.