Джокович разби Пуй и си уреди среща с Надал на финала

Джокович разби Пуй и си уреди среща с Надал на финала Снимка: Getty Images

Новак Джокович разби Люка Пуй с 6-0 6-2 6-2 за час и 25 минути и си уреди среща с Рафаел Надал на финала на Australian Open.

Сърбинът взе първия сет след само 24 минути игра, завъртайки бърз геврек, а Пуй успя да спечели едва 12 точки.

Втората част също не продължи дълго. Французинът успя да спечели два гейма и да запише резултат на светлинното табло, но след 33 минути вече изоставаше с 0-2 сета.

В третия Джоко също не срещна особена съпротива и след 6-2 за още 28 минути се класира за финала.

Дори самият Джокович беше изненадан от начина, по който пречупи Пуй: „Това е един от най-добрите мачове, които съм изигравал на кортовете тук. Всичко работеше дори по-добре, отколкото си го представях. Лошо за Люка, но му пожелавам всичко най-добро през остатъка от сезона.“

В битката за трофея Ноле ще срещне световния №1 Надал, който също нямаше проблеми на полуфинала и постигна бърза трисетова победа над Стефанос Циципас за по-малко от два часа.

Двамата са се срещали общо 52 пъти, като сърбинът има леко предимство в с 27 победи срещу 25 загуби.

Ноле няма пропуск във финалите в Мелбърн, като спечели всички от предишните си шест на австралийска земя. Двамата с Рафа се срещнаха на финала и през 2012-а, когато Джокович победи в един от най-епичните мачове в историята – с 5-7 6-4 6-2 6-7(5) 7-5 след почти шест часа игра.