1/4-финал! Безапелационен Гришо се справи и със световния номер 5

В спор за място на полуфиналите българинът ще се изправи срещу Кристиан Гарин, след като чилиецът изненадващо елиминира представителя на домакините Жереми Шарди в три сета.

В края на сезона Григор Димитров все повече заприличва на себе си и българската звезда се класира за четвъртфиналите на Мастърса в парижката зала "Берси". Димитров изигра изключителен мач срещу световния номер 5 Доминик Тийм и спечели срещу австриеца с 6:3, 6:2.

Гришо не остави шансове на съперника и владеше инициативата през целия двубой, продължил само час и 12 минути.

Двубоят започна с три гейма на нула за сервиращите, след което Димитров проби и затвърди за 3:1. Това му бе достатъчно, за да вземе първия сет, в който нямаше други възможности за пробиви.

Във втората част българинът продължи да доминира и след по-малко от половин час игра проби за втори път за 4:1, след което взе подаването си и се доближи на гейм от успеха.

До края на мача Тийм успя единствено да направи загубата си по-почетна, печелейки второ свое подаване за 2:6.