Григор показа характер и се справи с Вердаско

Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърса в Торонто след победа над  Фернандо Вердаско с 4:6, 6:2, 7:6(5).

Двубоят беше прекъснат за над два часа при резултат 4:4 в третия сет заради дъжд.

Това обаче не разстрои играта на българина, който се поздрави с крайния успех, с което изравни баланса си срещу испанския ветеран. Двамата вече имат по три победи един срещу друг.

В третия кръг 27-годишният българин ще играе срещу Милош Раонич или Франсис Тиафо.

Григор е поставен под №5 в основната схема на канадския Мастърс и започна директно от втория рунд.

Срещу Вердаско българинът направи 14 аса, но и 5 двойни грешки.

Димитров вкара в игра 60 процента от първите си сервиси и спечели 77 процента от точките на тях.

Той допусна само един пробив - още в уводния гейм на мача и проби на два пъти испанеца - за 3:1 и 6:2 във втората част.

В решителния трети сет Григор трябваше да отразява 4 брейкбола на Вердаско в третия и петия гейм, а в 10-ия имаше мачбол, но в крайна сметка се стигна до тайбрек, който вървеше равностойно. При 5:4 българинът осъществи минибрейк и малко по-късно приключи трудния двубой.