И Сесил започна с победа

Сесил вече е с три победи във Флорида - две в квалификациите и една в основната схема.

Втората ни ракета Сесил Каратанчева продължава победния си ход на турнира с награден фонд $5,381,235 в Маями, където успя да преодолее квалификациите, а днес започна успешно и участието си в основната схема, отстранявайки представителката на домакините Лорън Дейвис с 6-3 7-6(5).

Тази победа донесе на българката чек за $17,000 и общо 65 точки за световната ранглиста, благодерение на които в следващото издание на класацията ще направи нова крачка към завръщане в Топ 100, изкачвайки се с близо 12 позиции до около №108. Сесил може да попадне в челната стотица и след края на турнира в Маями, но за целта ще трябва да достигне поне до осминафиналите.

Следващата съперничка на Каратанчева ще бъде поставената под №21 в основната схема Гарбине Мугуруса, която в момента се намира под №19 в WTA ранглистата, a това ще бъде първа среща помежду им. Тя ще се изиграе в петък, а в спор за място на осминафиналите победителката би срещнала Сара Ерани или Анастасия Павлюченкова.

Двубоят между Каратанчева и Дейвис бе открит с три безпроблемни гейма за сервиращите, за да се стигне до 2-1, когато Сесил достигна до брейкбол и моментално го реализира. Този гейм даде началото на серия от общо пет поредни пробива, които доведоха до 5-3 в полза на втората ни ракета, когато тя не позволи да се стигне до нов брейк и затвори първия сет в своя полза след 37 минути игра.

Във втората част двете отново стабилизираха играта си при начален удар и в първите седем гейма посрещащите не успяха да се доберат дори до дюс, но при 3-4 българката допусна лек спад, Дейвис проби и имаше шанс да сервира за вкарването на мача в трети сет.

Каратанчева обаче не се предаде и реализира моментален рибрейк, а при 5-5 дори имаше шанс отново да спечели подаването на американката, но в крайна сметка всичко трябваше да се реши в тайбрек. Там представителката на домакините си осигури предимство от 5-3 точки, но четири поредни точки за Сесил сложиха край на днешната битка.