Григор Димитров отпадна още в първия кръг в Дубай

Григор допусна твърде много грешки и отпадна още от първия съперник в Дубай

Григор Димитров отпадна в първия на турнира Dubai Duty Free Tennis Championships. Българинът, който беше поставен под №1 в основната схема, допусна неприятна изненада срещу тунизиеца Малек Джазири и отстъпи с 6-4, 5-7, 4-6 за 2 часа и 20 минути.

Димитров се разболя още преди финала в Ротердам и все още се възстановява, което се отрази на играта му. Въпреки това, още във втория гейм срещу Джазири Григор достигна до три точки за пробив при 0-40, но съперникът му удържа след пет поредни точки на сметката си.

Двубоят продължи гейм за гейм, а 9-ият бе удържан от Димитров, след като премина през дюс.

Веднага след това родната звезда получи подарък от опонента си. Григор игра агресивно и стигна до два сетбола при 15-40, след което Джазири направи двойна грешка.

Вторият сет започна оспорвано, а в шестия гейм, в който Димитров посрещаше, българинът затрудни доста 117-ия в света, но при 40-40 Джазири атакува на мрежата, след което последва грешка на първата ни ракета - 3-3.

Джазири изненадващо стигна до пробив за 6-5 и Григор трябваше да посреща и да спасява сета. Тунизиецът обаче успя да спечели подаването си и изравни сетовете.

В третия сет играта отново вървеше равностойно, но при 3-2 Димитров имаше две възможности за пробив. Той не успя да се възползва от тях и в крайна сметка Малек Джазири спаси гейма за 3:3. Впоследствие тунизиецът успя да пробие, след като поведе с 40:0 в сервис гейма на Григор, а българинът изкара аут още при първия брейкбол.

След нова грешка на Димитров Джазири затвърди за 5-3 и беше близо да затвори мача още в следващия гейм, но Григор спаси два мачбола.

При 4-5 световният номер 4 се пребори за точка за пробив за 30-40, но Джазири се справи отлично на мрежата и отрази. Впоследствие той стигна до нов мачбол, а Григор изкара аут при ретура и така отпадна от надпреварата в Дубай.