Григор преодоля неочаквания съперник и започна успешно "Ролан Гарос"

Димитров се справи с непознатия съперник и продължава напред

Григор Димитров започна с победа участието си на тазгодишния "Ролан Гарос".

Поставеният под номер 4 Димитров победи египтянина Мохамед Сафуат с 6-1 6-4 7-6(1) и продължава във втория кръг на турнира. Там ще го очаква 57-ият в ранглистата Джаред Доналдсън.

Съперникът на българина днес беше съвсем неочакван - той трябваше да се изправи срещу Виктор Троицки, който обаче се отказа в последния момент поради контузия в гърба. Вместо него на корта излезе "щастливият губещ" Мохамед Сафуат, с когото Димитров никога не беше играл.

182-ият в света успя да затрудни Григор във втория и най-вече в третия сет, но като цяло не показа достатъчно класа, за да поднесе изненада.

Сафуат влезе зле в мача и Димитров веднага го проби, впоследствие осъществи още един пробив и поведе с 5-1. После затвори първия сет със сервис гейм на нула и изглеждаше, че мачът бързо ще приключи.

Във втория сет двубоят се развиваше по същия начин и Григор веднага направи нов пробив, а впоследствие поведе с 4-0 гейма. След това той свали темпото, а Сафуат подобри представянето си и се върна в сета. Египтянинът взе подаването си и се възползва от пасивен сервис гейм на Димитров, за да пробие и да направи резултата 2-4.

Все пак първата ни ракета успя да се концентрира в края на сета и с гейм на нула го взе с 6-4.

Третият сет беше съвсем равностоен и българинът не успя да вземе ранен пробив. Сафуат играеше стабилно и резултатът вървеше гейм за гейм. При 4-4 Григор поведе с 40-0 при сервис на опонента си, но египтянинът се спаси с добри сервиси и сетът стигна до тайбрек.

Там Димитров беше безапелационен и даде само точка на съперника си, като още при първия мачбол грабна победата - 6-1 6-4 7-6.