Вавринка прати Григор извън топ 70

Григор записа четвърта поредна загуба от Вавринка

Григор Димитров отпадна от Стан Вавринка в първия кръг на тенис турнира в Монреал от сериите "Мастърс" 1000 след загуба с 4:6, 4:6.

Швейцарецът надделя за час и 34 минути, след като демонстрира повече класа на свой сервис и активно начало и в двата сета с реализиране на ранни пробиви.

Григор започна двубоя с уверен сервис гейм, но още при второто си сервиране беше пробит след дълъг гейм, в който допусна 4 двойни грешки.

По-нататък Вавринка сервираше силно и не даде шансове на българина да върне пробива. При 5:3 за швейцареца, той поведе с 40:0 при сервис на Димитров, но първата ни ракета успя да осъществи обрат в гейма. После обаче Вавринка нямаше проблем да затвори първия сет на свой сервис.

Втората част започна с нов пробив на Стан още в първия гейм, после обаче Димитров се събуди и веднага върна пробива.

При 1:1 двамата направиха няколко страхотни разигравания, резултатът обаче беше нов пробив на сметката на Вавринка, след който сетът отново тръгна по неговия вкус.

До края Димитров така и не стигна до точка за пробив и макар че взимаше своите сервис геймове, не успя да попречи на съперника да спечели, отново с 6:4.

Загубата праща Димитров в най-добрия случай на 74-о място в ранглистата. Досега той беше 57-и, но в Монреал имаше да защитава 180 точки от миналата година.