Надал обърна Зверев на финала и вдигна осма титла в Рим

За Надал не липсваха трудни моменти в този финал, но той успя да се концентрира след паузата и да вземе четири поредни гейма, а с това и титлата Снимка: Getty Images

Рафаел Надал спечели тенис турнира от сериите "Мастърс" в Рим за осми път в кариерата си.

На финала той победи Александър Зверев с 6-1 1-6 6-3 за малко над два часа в красив и зрелищен мач. 21-годишният Зверев защитаваше титлата си от миналата година и се бори много, но кралят на клея взе своето и прибави нова титла към богатата си визитка.

Надал изоставаше с пробив пасив в решителния трети сет, но мачът беше прекъснат заради дъжд и след подновяването му световният №2 стигна до победата, взимайки четири поредни гейма.

Зверев започна силно с пробив още в първия гейм, но Надал веднага направи рибрейк на нула. След това испанецът постигна нов пробив и поведе с 4-1, а после нямаше проблеми да завърши сета с нови два гейма в своя полза.

В началото на втория сет Зверев успя да спечели своето подаване, както и да пробие Надал, за да поведе с 2-0. Този път талантът се справи и със задачата да затвърди пробива, а с печеливш бекхенд по правата даже направи нов брейк и си осигури аванс от 4-0. Германецът продължи да сервира добре и затвори сета.

Първият гейм на третия сет беше оспорван, но Зверев отново използва своя шанс и регистрира нов пробив. Неговият аванс се запази до 3-2, когато дойде и прекъсването заради дъжда. Паузата продължи цели 50 минути и след нея Надал веднага върна пробива, а сервисът на Зверев вече не работеше толкова добре.

Надал стигна до още един пробив и в своя сервис гейм приключи мача с бекхенд воле при втория си мачбол - 6-1 1-6 6-3.