35 аса и два изпуснати мачбола спряха Григор в Чънду

Григор бе спрян от 22-годишния Бублик.

Григор Димитров пропиля два мачбола и отпадна на четвъртфиналите на турнира в Чънду след поражение със 7:5, 6:7(9), 6:7(2) от Александър Бублик.

Григор пропусна двете възможности за затварянето на двубоя в тайбрека на втория сет, а в решителния изостана с 0:3 след ранен пробив, но успя да достигне до нов дълъг гейм.

Бублик, №71 в света в момента, наниза впечатляващите 35 аса по време на мача, но направи и 15 двойни грешки.

Димитров си осигури девет директни точки от сервис и направи четири двойни.

Българинът си върна пробива в решителния сет в седмия гейм за 3:4, след което изравни резултата.

В десетия гейм Григор сбърка бекхенд на мрежата за 30:40 и даде мачбол на руснака (състезава се за Казахстан), но след няколко дюса взе своето.

В крайна сметка се стигна до нов тайбрек, в който Димитров направи ранна грешка от бекхенд, която подари първия минипробив на Бублик за 0:2, след което отново игра несъсредоточено и даде и втората си точка на съперника. Малко по-късно Бублик вече водеше с 6:1 и изходът на мача бе ясен.

На полуфиналите младокът очаква победителя от сблъсъка между Жоао Соуза и Лойд Джордж Харис.