Григор започна ударно във Виена с победа №:300

Юбилейната победа номер 300 за Гришо дойде заслужено, въпреки леките колебания в няколко момента от мача

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от ATP 500 във Виена след победа с 6:3, 7:5 над босненеца Дамир Джумхур.

Българинът стигна до успех номер 300 в професионалната си кариера за малко повече от час и половина и отново показа превъзходство над този съперник, срещу когото вече има четири победи и нито една загуба.

Първата ни ракета започна уверено в първия сет и проби още първия сервис на противника за 2:0.

Григор беше видимо по-добър и доминираше, а в шестия гейм реализира още един пробив за 5:1. После Джумхур възвърна самочувствието си с рибрейк заради спад в играта на Димитров.

При следващото си сервиране обаче, Гришо нямаше проблем да затвори частта.

Той стартира мощно и втория сет с пробив на 0, после обаче рязко изостана с 0:40 на свой сервис и Джумхур успя веднага да върне пробива.

В петия гейм отново беше ред на българина да пробие, но в осмия Джумхур още веднъж намери сили да остане в мача с рибрейк.

При 4:4 двамата изиграха маратонски гейм, в който и Григор имаше нова възможност за пробив, но победител излезе съперникът му. Оттам нататък Гришо показа високо ниво, взе сервиса на босненеца в най-добрия възможен момент за 6:5 и на собствен сервис заслужено стигна до победата.

В следващия кръг Григор ще играе с италианеца Матео Беретини.