След леки колебания, Григор стартира с обрат срещу французин в Париж

Григор стартира с победа в Париж Снимка: Getty Images
Григор стартира с победа в Париж

Григор Димитров започна последния турнир си от годината след обрат над представител на домакините. Димитров победи 56-ия в света Юго Умбер с 4-6 6-1 6-2 и тръгна с победа на Мастърса в Париж.

Григор започна със сервис гейм на нула, но загуби следващото си подаване. При 3-4, въпреки че пропусна два брейк пойнта, успя да върне пробива. Но още в следващия гейм отново бе пробит, след като сбърка форхенд. Французинът взе сета в стил – с гейм на нула.

Обратът започна още в началото на втория сет. Димитров спечели три последователни гейма и поведе с 3-0. Направи нов пробив за 5-1, нямаше проблеми и на своя сервис гейм и взе втория сет с 6-1.

Григор поведе с ранен пробив и в третия сет и взе пълния контрол в мача. При 4-2 отново проби подаването на Умбер и на свой сервис приключи третия сет с 6-2.

Така Димитров се класира за втория кръг на Мастърса, където ще се изправи срещу Давид Гофен.