Французойка шокира шампионката на Ролан Гарос

Ще има нова шампионка на Ролан Гарос, стана ясно, след като Кристина Младенович „взриви“ трибуните на „Сюзан Ленглен“, побеждавайки миналогодишната шампионка Гарбине Мугуруса. Миналата година победителката в днешния мач вдигна титлата на двойки с Каролин Гарсия, а сега приказката й на сингъл продължава.

Младенович направи цели 16 двойни грешки в двубоя и имаше своите моменти на слабост, но компенсира с непримиримост на корта и вдъхновена игра, за която допринесоха и емоционалните френски фенове.

14-ата в световната ранглиста зарадва сънародниците си сред феновете още в първия гейм, след като поведе 40-15 от посрещане, а на втория брейкбол взе подаването на шампионката.

Младенович не оставяше 5-ата в света на води играта с мощните си удари от дъното на корта и се стараеше да сменя ритъма и дължината на ударите си, като караше испанката и непрекъснато да се движи.

В петия гейм се откриха нови две поредни възможности пред французойката, която пропусна първата за 40-30, но после с няколко изненадващи удара си спечели време да навлезе навътре в корта и да матира опонентката си за 4-1.

Младенович пренесе импулса и натрупаната инерция в следващите два гейм, приключвайки частта с категоричното – 6-1.

На старта на втория сет сервисът на френската тенисистка направо се изпари, а с две двойни грешки тя помогна на испанката да я пробие на нула. В ответния гейм обаче Младенович си осигури три последователни точки за рибрейк – все пак, Гарбине заличи изоставането си, стигна до геймбол и след ретур в аут поведе 2-0.

Младенович спря да е непредсказуема за световната №5, която вече понатрупа и самочувствие и вкара мача в своя ритъм, като направи двоен брейк за 4-1. Французойката върна единия пробив за 3-5, но в деветия гейм бе пробита отново – 3-6.

Представителката на домакините постигна мечтано начало след подновяването на играта – първо проби на нула, а после спаси три точки за рибрейк, затвърждавайки за 2-0. В напрегнат четвърти гейм, в който Младенович направи две двойни грешки, 14-ата в света все пак задържа преднината си, намирайки началния си удар в най-важния момент – 3-1.

Французойка подхождаше много емоционално при всяка спечелена точка, за което и влияеше и публиката, която правеше всичко възможно, за да вдъхнови Кристина. При изоставане от 3-5 Мугуруса сервираше за оставане в мача. Трябваше обаче да спасява два поредни мачбола, но се провали още на първия.