Григор отпадна в Монпелие след обрат

Това беше първи мач на Григор срещу 91-ия в ранглистата и завърши с поражение Снимка: Getty Images
Това беше първи мач на Григор срещу 91-ия в ранглистата и завърши с поражение

Григор Димитров отпадна от турнира в Монпелие от сериите ATP 250 още в първия си мач от представителя на домакините Грегоар Барер.

Гришо отстъпи след 7:6(4), 4:6, 5:7 в двубоя от осминафиналите. Българският тенисист спечели първия сет, но след това допусна ранни пробиви във втория и в третия, както и поредица от гафове във важните моменти.

В първия сет и двамата имаха възможности да пробият сервиса на съперника си, но така и не се възползваха. При 4:4 тенисистите изиграха дълъг гейм, в който Димитров имаше 4 точки за пробив, но Барер се измъкна. После французинът имаше сетбол при 5:4, но тогава беше ред на Григор да покаже здрави нерви.

Така се стигна до тайбрек и в него Гришо стартира мощно, като не даде шанс на съперника си и набързо поведе с 6:1, за да затвори сета със 7:4.

Втората част започна по възможно най-лошия начин и Григор допусна пробив, а после и затвърждаване - 2:0 за Барер. Българинът обаче се съвзе и върна пробива, само за да допусне нов срив и нов пробив веднага след това - 3:2 за Барер.

Димитров съвсем загуби концентрация и допусна да бъде пробит за трети път, после пак върна един от пробивите, но това не беше достатъчно.

Барер в крайна сметка запази самообладание и затвори сета с 6:4.

В третата част първата ни ракета отново загуби откриващото си подаване и веднага трябваше да догонва в сета. При 3:2 Димитров имаше две възможности да върне пробива, но съперникът му игра силно и ги отрази. После Барер имаше късмета и няколко пъти да закачи линиите, за да измъкне гейма.

При 5:3 французинът имаше мачбол, но Григор не се предаде и намали на 4:5. Тогава Барер сервираше за мача, но изостана с 0:30, а после и с 30:40. Димитров се възползва от точката за пробив и изравни за 5:5.

Още един път най-добрият български тенисист си позволи срив във важен момент и направи двойна грешка при 15:30, за да даде два брейкбола на противника.

Гришо успя да стигне до равенство, но все пак допусна пробив и съперникът му още веднъж сервираше за мача.

Там българинът спаси нови два мачбола, но този път Барер не се разколеба и грабна победата.