Блестящ Григор е на финал!

Блестящ Григор е на финал! Снимка: Getty Images

Григор Димитров се класира за финала на турнира в Бризбън след поредна впечатляваща победа - 6:3, 7:5 над представителя на домакините Джордан Томпсън.

Най-добрият български тенисист продължи и днес с категоричното си представяне в надпреварата и ще спори с Холгер Руне на финала.

Вчера Томпсън успя да обърне и отстрани Рафаел Надал, но видимо отстъпваше по класа на българина и се предаде след час и 47 минути игра.

Гришо взе първия сет, след като реализира пробив за 4:2 и сервираше достатъчно убедително до края на частта, за да я спечели.

Вторият сет се оказа доста по-оспорван.

В него българинът първи имаше шанс да пробие, но не се възползва и после в шестия гейм изостана с 0:40 на свой сервис.

В трудния момент първата ни ракета качи нивото си и се измъкна, като отрази общо 4 брейкбола.

Никой не успяваше да вземе предимство до 5:5, когато Гришо стартира силно сервис гейма на съперника си и поведе с 40:0.

Със страхотен минаващ удар третият брейкбол беше реализиран и Григор взе решаващо предимство в ключов момент.

После при сервирането за мача Димитров беше безапелационен и не даде нито точка на противника си.

За трети път в своята кариера Григор Димитров ще играе в мача за титлата в Бризбън.

Той е и последният носител на трофея от този турнир, тъй като го спечели през 2017-а, а оттогава надпреварата беше спряла да се провежда.