Британец с исторически обрат в най-дългия мач на US Open

Британец с исторически обрат в най-дългия мач на US Open Снимка: Getty Images

Британецът Дан Еванс стигна до изумителен обрат в най-дългия мач на US Open срещу Карен Хачанов след пет часа и 35 минути игра.

34-годишният Еванс губеше с 0-4 в решаващия пети сет на първия кръг, но от някъде намери сили - и физически, и психически, и спечели шест последователни гейма, за да затвори мача в своя полза след 6-7(6) 7-6(2) 7-6(4) 4-6 6-4.

Всеки един от сетовете продължи повече от час.

23-годишният руснак спаси първите два мачбола, но при третия прати топката в мрежата.

И двамата тенисисти бяха изпратени на крака от феновете на и извън техния корт, след като счупиха рекорда за най-дълъг мач на "Флашинг Медоус".

"Това беше ненормален мач. Боли ме главата, искам просто да си легна. При 0-4 си помислих, че съм свършен, но продължих да се боря", каза Еванс след мача.

Британецът не се радва на особено добра 2024 година. Преди US Open Еванс имаше статистика от четири победи срещу 17 загуби на сингъл, като едва се задържаше в Топ 200.

184-тият в света ще има около 48 часа, за да се възстанови, преди отново да излезе на ринга. Негов съперник във втория кръг от US Open ще бъде аржентинецът Мариано Навоне, който е под №36 в ранглистата.