Двоен залог във финала на US Open при мъжете

Двоен залог във финала на US Open при мъжете Снимка: Getty Images

Финалът на US Open при мъжете ще предложи рядко срещана ситуация - тенисистите ще играят не само за трофея, но и за първото място в световната ранглиста.

Във финалния сблъсък един срещу друг ще се изправят Карлос Алкарас и Каспер Рууд, а който победи ще е новият №1 в света.

Испанецът спечели своя полуфинал срещу Франсис Тиафо с 6:7 (6), 6:3, 6:1, 6:7 (5), 6:3 във вълнуваща 5-сетова драма и за пръв път ще спори за титла от Големия шлем.

19-годишният Алкарас имаше мачбол още в четвъртия сет, но загуби тайбрека и въпреки това намери сили да вземе мача със силна финална серия. Той мина през епична битка и на четвъртфинала срещу Яник Синер, продължил 5 часа и 15 минути.

В другия полуфинал Каспер Рууд надви със 7:6 (5), 6:2, 5:7, 6:2 руснака Карен Хачанов, а първият сет завърши с маратонско разиграване от 55 удара.

23-годишният норвежец ще играе втори финал в Големия шлем за тази година след този на "Ролан Гарос", когато загуби от Рафаел Надал.

Сблъсъкът между Алкарас и Рууд започва в неделя от 23:00 българско време.