Феноменален Григор помете корта с 15-ия в света

Феноменален Григор помете корта с 15-ия в света Снимка: Getty Images

Григор Димтров се класира за третия кръг на Мастърса в Мадрид за първи път от пет години след впечатляваща победа с 6:0, 6:3 над Диего Шварцман, №15 в световната ранглиста в момента.

Аржентинецът се слави като тесен специалист на червена настилка, но Григор не му остави никакви шансове, въпреки че влезе в двубоя в ролята на аутсайдер. Поне по мнението на букмейкърите.

Но те бързо бяха принудени да променят коефициентите в обратната посока, след като само за няколко минути родният ас поведе с 3:0 след два пробива. В този момент Григор бе като стихия на корта и в следващите три гейма даде само две точки на Шварцман, опичайки "геврека" за крехките 25 минути.

На старта на втората част 15-ият в света най-после успя да удържи свое подаване. Още в следващия си обаче бе пробит за четвърти път и Димитров затвърди за 3:1.

В петия гейм Шварцман показа характер, след като изостана с 15:40, но отрази поредните брейкболи, пред които беше изправен, за да се задържи още малко в мача.

Григор обаче имаше самочувстие от пробива преднина и не само че не го изпусна, но и приключи мача с нов брейк - 6:3.

В третия кръг българинът очаква победителя от сблъсъка между световния №5 Стефанос Циципас и Лука Пуи.