Григор Димитров бе елиминиран от 21-годишен

Григор Димитров отпадна още във втория кръг на първия за годината Мастърс на клей - този в Монте Карло. Най-добрият ни тенисист не успя да се справи с младия чех Иржи Лехечка и отстъпи с 6-7(4) 4-6 след час и 40 минути на корта.

Григор има доста успехи в миналото на турнира в Княжеството, като на два пъти е достигал до полуфиналите. В юбилейното си десето участие в основната схема на надпреварата обаче не успя да постигне нищо запомнящо се.

Мачът започна с два разменени пробива. След това в този първи сет българинът поведе с 5-3. Но настъпи срив в играта му и загуби следващите три гейма, с което стана 6-5 за младия чех. Димитров взе последното си подаване и изпрати частта да се решава в тайбрек. Там българинът пропусна да вземе два свои сервиса и изостана с 3-6. След това от втория си сет-пойнт, Лехечка взе частта и поведе.

Втората част премина в много равностойни първи осем гейма, като и двамата заложиха на сигурно и пробиви нямаше. Много изтощителен за Григор беше осмият гейм при подаване на противника му, който продължи осем минути. След като поведе с 40:15, Лехечка имаше още на два пъти аванс за спечелването на гейма. Но Димитров не се предаваше и се бори до последно. В крайна сметка с доста атрактивно разиграване и диагонален дроп-шот осигуриха успеха на Лехечка за 4-4.

Мачът обаче се разреши в следващия девети гейм при подаване на Григор. Българинът допусна катастрофален пробив на нула, като повечето от атаките му излязоха в аут. След това Лехечка затвори подаването си на 15 с ас от първата си възможност и продължава в третия кръг.