Григор Димитров отпадна още във втори кръг на "Мастърс"-а в Торонто

Григор Димитров отпадна още във втори кръг на "Мастърс"-а в Торонто Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна още във втория кръг на "Мастърс"-а в Торонто. Бившият световен №3 загуби от американеца Райли Опелка с 3-6 4-6.

Това е седмата загуба за Димитров от началото на май, като в този период първата ни ракета има едва две победи. През миналата седмица Гришо отпадна още на старта във Вашингтон, а сега не успя да прескочи и първия си съперник в Торонто.

Григор бе поставен под №14 на турнира, на който игра полуфинал през 2014-а. Американецът Опелка пък се справи с Ник Кирьос в първи кръг и поднесе още една изненада в следващия си мач.

Само час и 15 минути успя да издържи Димитров на корта. В първия сет допусна пробив още в първия си сервис гейм, като не стигна до нито една точка за пробив до края на частта.

През втората Опелка стигна до нужния пробив в деветия гейм, след което затвори мача с 6-4 в своя полза.