Григор допусна обрат и отпадна от "Уимбълдън"

Григор допусна обрат и отпадна от "Уимбълдън" Снимка: Getty Images

Григор Димитров отпадна от "Уимбълдън" на осминафиналната фаза след загуба с 1:3 сета (6:3, 6:7(6), 6:7(4), 3:6) от 20-годишния датчанин Холгер Руне.

Най-добрият български тенисист взе първия сет, но после допусна обрат и след 3 часа и 20 минути битка приключи с турнира, на който се представяше страхотно до момента.

Димитров надигра противника си в първата част, но после загуби два много оспорвани сета, които бяха решени в тайбрек и в които много малко не му достигна за успех.

И двамата тенисисти стартираха успешно на свой сервис, а после при 3:3 Гришо трябваше да спасява три точки за пробив.

Той обаче показа концентрация и се измъкна, а веднага след това на свой ред изигра много силен гейм и проби съперника си.

В края на този гейм Григор се подхлъзна и падна, но успя да продължи разиграването. Българинът падна на тревата и в следващия гейм, но това не му попречи да се справи на свой сервис и да затвори сета.

В началото на втората част Руне показваше все повече признаци на изнервеност, а концентрираната игра на Димитров продължи и той проби за 2:1 благодарение на двойна грешка на датчанина.

После първата ни ракета затвърди пробива и нещата продължиха да се развиват отлично за него.

Сякаш от нищото обаче Руне върна пробива за 4:4.

Трудностите за Димитров ставаха все повече и скоро той трябваше да спасява сетбол при 4:5, но измъкна сервис гейма си. Така сетът влезе в много оспорван тайбрек, който вървеше точка за точка до 4:4.

После Руне поведе с 6:4, но Гришо отрази още два сетбола на съперника. За съжаление, при 6:6 датчанинът взе още две точки и така Григор регистрира първия си загубен сет на турнира.

Третата част също протече много равностойно (нямаше нито една точка за пробив) и логично приключи с нов тайбрек.

В него датчанинът взе първите три точки, а размяната на полетата дойде при 5:1. Руне изглеждаше по-острият тенисист на корта и си заслужи преднината от 2:1 сета.

В четвъртия сет никой не успяваше да вземе предимство до 3:2 за датчанина, когато Григор предостави подарък на своя противник с две поредни двойни грешки и така Руне поведе с пробив.

Григор изглеждаше позагубил увереност и при 5:3 Руне сервираше за мача.

Българинът поведе с 30:15, но допусна поредица от грешки и още първият мачбол на Руне доведе до край на битката.