Григор не успя да грабне втора титла за сезона

Григор не успя да грабне втора титла за сезона Снимка: Getty Images

Григор Димитров загуби финала на турнира от сериите ATP 250 в Марсилия след 4:6, 3:6 срещу представителя на домакините Юго Умбер.

За съжаление, българинът се размина с втора титла за сезона, след като беше надигран от силно представилия се противник за час и 25 минути.

Ключови за поражението бяха моментите в края на първия сет и началото на втория, когато Гришо допусна фатални пробиви, а Умбер спечели серия от геймове.

Неубедителен сервис гейм с двойна грешка при 4:5 причини загубата в първата част.

Вторият сет можеше да стартира с пробив за Димитров, но французинът се измъкна и на свой ред проби, за да спечели четвърти пореден гейм.

Така Умбер поведе с 2:0 във втората част и до края остана на висота с отличния си сервис, за да заслужи титлата.

За Григор предстои нов турнир още през следващата седмица, когато ще бъде участието му в престижната надпревара в Ротердам.

След като отпочине, първата ни ракета ще може да се надява на ново силно представяне, а финалът му в Марсилия беше негов трети в последните четири надпревари.