Григор отпадна безславно в София още от първия съперник

Григор отпадна безславно в София още от първия съперник Снимка: Startphoto.bg

Поставеният под №3 в основната схема Григор Димитров отпадна още на старта на участието си на турнира Sofia Open.

Българинът, който стартира директно от втория кръг, загуби от Иля Ивашка с 3:6, 6:7(3). Родният ас бе много далеч от най-добрата си форма и постоянните му непредизвикани грешки доведоха до закономерната развръзка срещу 71-вия в ранглистата.

Григор започна по най-лошия възможен начин и допусна пробив още в първия гейм.

Българинът постоянно грешеше и макар че съперникът му също не започна убедително на собствен сервис, пробивът беше затвърден.

Гришо така и ни успя да навакса изоставането в първия сет, а при 3:5 излизанията му на мрежата не дадоха резултат и Ивашка приключи първата част с постигане на втори пробив.

Вторият сет беше по-оспорван, а Димитров стабилизира играта си. Срещата вървеше гейм за гейм без пробиви, а при 5:5 двамата изиграха маратонски гейм при сервис на беларусина, който в крайна сметка беше спечелен от Ивашка.

Тогава беше и големият шанс на българския тенисист, който стигна до 4 точки за пробив в този гейм. Беларусинът обаче показа железни нерви и излезе от ситуацията.

После Гришо започна слабо следващия гейм и изостана с 15:40, след което отрази два мачбола. При втория уинърът му едвам закачи линията. Това обаче даде сили на българина да затвори гейма и да докара сета до тайбрек.

Там първата ни ракета допусна поредната си серия непредизвикани грешки и изостана с 1:4.

При 6:3 Ивашка имаше нови три мачбола и сполучи при първия от тях след поредния форхенд в аут на Гришо.