Григор отстъпи в изтощителна 5-часова битка и отпадна от US Open

Григор Димитров отпадна от US Open във втория кръг след загуба със 7:6(5), 6:7(4), 6:3, 4:6, 1:6 от унгареца Мартон Фучович.

В изтощителен близо 5-часов дуел, минал през множество обрати, Гришо не успя да довърши противника при няколкото шанса, които имаше за това.

Сънародникът ни започна с труден сервис гейм в първия сет, но все пак взе подаването си и сервирането му се подобри за следващите геймове.

При 4:4 българинът също имаше проблеми и отрази две точки за пробив, но се измъкна и после сетът стигна до тайбрек.

Григор го откри с ас и впоследствие три непредизвикани грешки на Фучович докараха резултата до 4:0. Унгарецът намали разликата, но не успя да я стопи и сетът отиде на сметката на Гришо.

Във втория сет Димитров използва спад в играта на противника и успя да направи пробив за 3:2.

Той успя и да го затвърди, но после допусна унгарецът да му върне пробива и да изравни за 4:4.

Гришо реагира прекрасно с моментален рибрейк, постигнат при третия брейкбол в гейма с великолепна къса топка от бекхенд.

Така българинът получи шанса да сервира за сета, но вместо всичко да приключи още тогава, частта доби драматичен развой.

Фучович върна пробива в гейм, в който Гришо изпусна 4 сетбола. После българинът отново се мобилизира и на свой ред осъществи пробив, за да поведе с 6:5.

И този път обаче сервис геймът, с който трябваше да реши сета, не протече добре.

Първата ни ракета направи непредизвикани грешки и позволи на унгареца още веднъж да го пробие. Последва тайбрек и там Фучович надделя със 7:4, за да изравни сетовете.

В следващата част Григор успя да пробие в шестия гейм и да поведе с 4:2. Това му беше достатъчно, за да спечели сета сравнително безпроблемно с 6:3.

Сет №4 започна чудесно за българина с пробив за 2:0, но после нещата отново се объркаха. Фучович върна брейка за 3:3, последва моментален рибрейк от Димитров, но това не беше всичко.

Унгарецът се възползва от колебанията на Гришо и от зачестилите му грешки и взе три поредни гейма, с което доведе мача до решителен пети сет.

В последната част първата ни ракета не успя да окаже голяма съпротива, след като за пореден път допусна да бъде пробит и изостана с 1:3 в геймовете.

После Фучович още веднъж спечели подаването на Димитров, за да поведе с 5:1 и накрая приключи мача на свой сервис.

Все пак България ще има представител в третия кръг на турнира, след като по-рано Цветана Пиронкова поднесе сензация и елиминира бившата №1 Гарбине Мугуруса с 2:0 сета.