Григор преодоля напорист американец в три сета и започна с успех в Монте Карло

Григор преодоля напорист американец в три сета и започна с успех в Монте Карло Снимка: Getty Images

Григор Димитров записа успех на старта на Мастърса в Монте Карло с 6:1, 3:6, 6:3 над американеца Бен Шелтън.

Първата ни ракета трябваше да преодолее някои трудности срещу 20-годишния си съперник, но показа по-високата си класа и вече мисли за следващия си мач в турнира.

В първия сет Григор загуби само един гейм и надделя с лекота, а при съперника му си пролича липсата на опит на клей.

Втората част обаче беше много оспорвана и се получи истинска битка.

Българинът изпусна големия си шанс в петия гейм, в който имаше три поредни точки за пробив.

Бен Шелтън обаче се адаптира към настилката и качи сериозно нивото си, измъкна своето подаване, а после на свой ред проби за 5:3.

Последва маратонски гейм от над 16 минути, в който американецът сервираше за сета, а Гришо се бореше до последно. В крайна сметка Шелтън завърши с ас и докара мача до решителен трети сет.

При 2:1 за Димитров в последната част се стигна до още един много дълъг гейм, който сънародникът ни в крайна сметка спечели, за да поведе с пробив.

В следващия гейм Григор също трябваше да се бори дълго, за да затвърди, но поведе с 4:1 и пътят към победата беше открит.

Впоследствие Гришо нямаше проблем да вземе сервис геймовете си и да затвори мача.

Следващият му съперник в Монте Карло ще бъде чехът Иржи Лехечка.